تغییر چهره شهر سیاتل توسط فروشگاه اینترنتی آمازون

تغییر چهره شهر سیاتل توسط فروشگاه اینترنتی آمازون

آمازون چگونه طی یک دهه چهره شهر سیاتل را تغییر داد

 

 

آمازون چگونه طی یک دهه چهره شهر سیاتل را تغییر داد

 

حضور شرکت‌های بزرگ می‌تواند تغییرات گسترده‌ای در چهره‌ی شهر‌ها ایجاد کند.

تبلیغات

آمازون در سال ۲۰۰۷ تصمیم گرفت که دفتر مرکزی خود را در مرکز شهر سیاتل، قرار دهد و با این کار تصویر شهر تغییر داد. توسعه‌ی این مرکز بزرگ تجارت الکترونیک جهانی و نیروهای مشغول به کار در آن از ۵۰۰۰ به بیش از ۴۰۰۰۰ کارمند، جریان عظیمی از توسعه را به همراه داشت. حجم زیادی از پارکینگ‌، انبار، متل و آژانس‌های اجاره خودرو که اتحاد دریاچه‌ی جنوب سیاتل و مثلث دنی را تشکیل می‌دهند، به آسمان خراش‌، برج‌های اجار‌ه ای لوکس، دفاتر فن‌آوری و رستوران تبدیل شده‌اند.

با استفاده از ویژگی ماشین زمان سرویس گوگل استریت ویو (Google Street View)، تصاویری را از قبل و بعد این موضوع جمع‌آوری کرده‌ایم که تغییرات این محدوده در طول یک دهه بیشتر مشخص شود.

این تصویر نمایانگر گوشه‌ی خیابان ششم و خیابان ویرجینیا در مثلث دنی در سال ۲۰۰۷ که هم اکنون قلب محوطه‌ی شهری آمازون است.

 

آمازون

 

ساختمان سمت راست عکس برج دوپلر است که دوپلر نام کد داخلی آمازون اکو است.

 

آمازون

 

مثلث دنی و اتحاد دریاچه‌ی جنوب زمانی پر از جاهای خالی در پارکینگ‌ها، آژانس‌های اجاره‌ی ماشین، متل‌ها، ساختمان‌های صنعتی و انبارها بودند.این‌جا تقاطع بین خیابان هفتم و خیابان بلانچارد است.

 

آمازون

 

بازسازی این تقاطع هم‌چنان ادامه دارد، در سمت راست برج دی وان (Day 1) آمازون قرار دارد، طبقه اول آن آمازون گو، در سمت چپ ساخت و ساز  یکی دیگر از برج‌های دفتر آمازون هم چنان ادامه دارد.

 

آمازون

 

خیابان Westlake خیابان اصلی اتحاد دریاچه‌ی جنوب است، توسعه‌ی آن از سال ۲۰۰۷ در این منطقه آغاز شده است.

 

آمازون

 

سپتامپر گذشته، چندین دفتر و برج مسکونی جدید تکمیل شدند. آمازون تنها شرکت در حال توسعه نیست. شرکت ولکان به مالکیت پاول آلن بیشتر املاک منطقه را در دست دارد و مشوق و محرک ساخت و ساز است.

 

آمازون

 

شهر سیاتل مدت‌ها است که برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای تبدیل بخشی South Lake به یک منطقه‌ی تجاری جدید انجام داده است. 

 

آمازون

 

این تقاطع از South Lake در دهه‌ی گذشته هیچ تغییر بزرگی نکرده است.

 

سیاتل

 

هنوز دراین محدوده مناطق زیادی وجود دارند که درحال توسعه هستند، خیابان Fairview در سمت شرقی South Lake حتی در سال ۲۰۱۱ نیز دست نخورده مانده بود.

 

شهر سیاتل

 

اما در سال گذشته، به طور قابل توجهی توسعه یافته است. Skanska، توسعه دهنده‌ی سوئدی ۱۳ برج را در سمت راست بنا کرد که ۳۰۰ هزار متر مربع فضای اداری و ۱۶۰۰ مترمربع فضای خرده‌فروشی هم‌سطح زمین را به همراه دارد.

 

سیاتل

 

خیابان مِرسِر از زمان آغاز توسعه‌ی منطقه‌ی South Lake، به Mercer Mess مشهور شده است. محل اصلی اتصال مرکز شهر سیاتل به بزرگراه‌های بین ایالتی و ساخت و سازهای گسترده باعث شد تا این منطقه همواره ترافیک سنگینی را تجربه کند و در نتیجه لقب «به هم‌ریخته» را به خود بگیرد.


سیاتل

 

در سمت راست تصویر، ساختمان نسی آمازون قرار دارد. شرکت ساخت و ساز ولکان، در حال ساخت چهار ساختمان برای گوگل در خیابان مرسر، است.

 

سیاتل

 

این خیابان رپلیکن و خیابان 9th در سال ۲۰۰۷ است، تقاطع هنوز چند ساختمان صنعتی قدیمی دارد.

 

سیاتل

سیاتل

 

فرایند توسعه از تقاطع خیابان توماس و ترری در سال ۲۰۰۷ آغاز شده است.

 

سیاتل

 

ساختمان های اداری آمازون شامل آریزونا و روبی در حال حاضر ساخته شده‌اند.

 

سیاتل

 

اگر چه شکرت ولکان تعدادی ساختمان جدید را در Westlake در سال ۲۰۰۷ تکمیل کرد، ولی سایر قسمت‌های خیابان هم بیشتر شبیه به تصویر زیر بود.

 

سیاتل

 

در حال حاضر این ساختمان شامل بانک Umqua، فروشگاه ساندویچ homegrown و Chipotle و چندین کسب و کار دیگر است. آمازون طبقه‌ی بالای ساختمان را در اختیار دارد.

 

سیاتل

 

این همان ساختمان از یک جهت دیگر است. برخی از ساخت و سازها در Westlake در سال ۲۰۰۷ در حال انجام بودند.

 

سیاتل

 

در سال ۲۰۱۷، محله کاملا جدید و نو به نظر می‌رسد، در سمت چپ دفاتر آمازون و در سمت راست، دفتر ساخت و ساز Sellen، که پروژه‌های متعددی را در این منطقه توسعه داده اند، قراردارند.

 

سیاتل

طراحی سایت در ارومیه، طراحی وب سایت در ارومیه، طراحی گرافیک در ارومیه، طراحی سایت در تبریز، طراحی وب سایت در تبریز، طراحی گرافیک در تبریز، طراحی سایت در یزد، طراحی وب سایت در یزد، طراحی گرافیک در یزد، طراحی سایت در ماکو، طراحی وب سایت در ماکو، طراحی گرافیک در ماکو

منبع : زومیت